Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko

17.05.2015 r. Pierwsza rocznica Śmierci Ks. Kapelana Tadeusza Juchasa - Ludźmierz

Rok od śmierci kapelana, kustosza Bazyliki Mniejszej Matki Bożej Ludźmierskiej księdza prałata Tadeusza Juchasa spotkaliśmy się na uroczystej mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył biskup Jan Szkodoń.
16 pocztów sztandarowych, Prezes i członkowie Prezydium Związku Podhalan w Polsce, parlamentarzyści, samorządowcy, rodzina i przyjaciele modlili się za duszę św. pamięci Tadeusza. Mszę św. oprawił muzycznie chór ,,Magnificat” oraz wykonawcy Opery Góralskiej z fragmentami wybranymi na tę okoliczność.
Po Mszy św. odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ks. Tadeuszowi Juchasowi, wmontowaną w ścianę bazyliki tuż koło ołtarza głównego.
Procesja prowadzona przez Muzykę góralska, poczty sztandarowe oraz delegacje z wiązankami przemaszerowała na cmentarz do grobu zmarłego.
W uroczystościach ZP Oddział w Łącku reprezentowali: Prezes Tomasz Ćwikowski oraz Władysław Słabaszewski, Wojciech Gondek i Andrzej Udziela (poczet sztandarowy ZP Oddział w Łącku), Grzegorz Czepelak (poczet sztnadarowy ZP w Polsce).

 

Galeria zdjęć w linku poniżej:

https://plus.google.com/photos/100826297704484544079/albums/6151211994771216689?sort=1