Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko

Związek Podhalan na Święcie Owocobrania

W dniach od 1. do 2. września  odbyło się w Łącku, jak co roku, Święto Owocobrania. Program imprezy zapewniał wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Również nasz oddział Związku Podhalan postanowił włączyć się w obchody lokalnego święta.
W ramach realizowanego projektu dotyczącego strojów góralskich  braliśmy udział w uroczystej, niedzielnej mszy świętej. Do wydarzenia tego przygotowywaliśmy się z zapałem od dłuższego czasu. Nasze wysiłki nie poszły na marne. 57 członków Zwiazku Podhalan zapewniło śpiew, którego nie powstydziliby się najstarsi górale. Było to możliwe jedynie przy udziale wspaniałej, licznej kapeli. Po nabożeństwie udaliśmy się wraz z korowodem na przemarsz do rynku. Prezentując niepowtarzalne łąckie stroje byliśmy niewątpliwie jedną z najbarwniejszych ekip. Widząc inne grupy reprezentujące folklor łącki towarzyszyło nam to, co zawsze przy takich okazjach - poczucie dumy z bycia góralami.
Wspaniała atmosfera zapewniona przez muzykujących udzielała się wszystkim zebranym. Jeszcze więcej radości i entuzjazmu wywołał u wszystkich kolejny punkt programu, konkurs na najlepszy placek. Góralki ze Związku Podhalan były w nim członkiniami Jury, a następnie częstowały gości wyróżnionymi wypiekami. O wysokim poziomie tej dyscypliny świadczą pozostałe po ciastach okruszki i przepełnione żołądki łasuchów!