Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko Związek Podhalan Oddział Łącko

12-14.02.2015 r. Ludźmierz - 150 rocznica urodzin Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

14.02.2015 r. w ramach obchodów 150 rocznicy urodzin Kazimierza Przerwy-Tetmajera o godzinie 11.00 w Sanktuarium M. B. Ludźmierskiej odbyła się uroczysta Msza Św. której przewodniczył ks. inf. Stanisław Olszówka z Zakopanego, w koncelebrze z ks. Prałatem Franciszkiem Juchasem i ks. Proboszczem Kazimierzem Klimczakiem. Po nabożeństwie w asyście kapeli góralskiej i pocztów sztandarowych zaproszeni goście udali się na ludźmierski cmentarz na którym wraz z przedstawicielami władz samorządowych dyrektor Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera Maria Ulman, ks. Proboszcz Kazimierz Klimczak oraz stojący na czele delegacji Związku Podhalan Prezes Andrzej Skupień odsłonili tablicę upamiętniającą symboliczny „powrót” ludźmierskiego poety w rodzinne strony w 1986 r. Po odsłonięciu tablicy złożono wieniec i światło pamięci przy głazie upamiętniającym setną rocznicę urodzin Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Część artystyczna odbyła sie w Domu Podhalan.
W uroczystościach brali udział członkowie naszego Związku tj. Jan (Władysław) Słabaszewski, Wojciech Gondek (poczet sztandarowy Związku Podhalan Oddział w Łącku) oraz Grzegorz Czepelak (poczet sztandarowy Związku Podhalan w Polsce).


Zdjęcia z uroczystości w linku poniżej:
http://www.mbludzm.pl/galeria/category/25-tetmajer.html